Test na inteligencję emocjonalną

Dowiedz się czy żyjesz w harmonii ze swoimi emocjami
Znam i akceptuję treść regulaminu

 • Co nam daje wysoki poziom EQ?

 • Opinie użytkowników o EQ test

 • Przez lata myślano, że iloraz inteligencji jest tym, co gwarantuje sukces i powodzenie w życiu, im większy był wynik testu IQ, tym mądrzejsza była dana osoba (a przynajmniej za taką ją uważano). Przed laty, jednak zaczęto rozróżniać inny, ale nie mniej ważny rodzaj inteligencji, a magazyn „Times” potwierdził, że to nie iloraz inteligencji jest najważniejszy, ale inteligencja emocjonalna, czyli EQ.

  Cały czas odczuwamy emocje, nie ma chwili, w której nie bylibyśmy w jakimś stanie emocjonalnym, emocje nieodłącznie towarzyszą nam w każdej sytuacji. Nie trudno jest się, więc domyśleć, że każda chwila naszego życia związana jest z ważnymi emocjami, a te z kolei mają wpływ na nasze postępowanie i czyny. Im wyższy wynik podaje nam test na inteligencję emocjonalną, tym lepiej potrafimy sobie radzić w wielu sytuacjach.

  Jakie są zalety dla osób, których iloraz emocjonalny jest wysoki? Przede wszystkim lepiej rozumiemy samych siebie. Inteligencja emocjonalna została w tej kwestii podzielona na grupy. Pierwszą jest samoświadomość – wysoki poziom inteligencji emocjonalnej, sprawia, ze doskonale zdajemy sobie sprawę z naszych uczuć, z naszych pragnień, rozumiemy samych siebie, nie jest dla nas sekretem jakie mamy preferencję, możliwości. Samoświadomość jest ciężką sprawą, ale jej posiadanie znacznie ułatwia nam współżycie z innymi osobami. Kolejną sprawą jest samoocena, czyli to jak świadomi jesteśmy swoich umiejętności oraz ograniczeń. Możemy, więc wykonywać dobrych wyborów zgodnie z naszym charakterem i upodobaniami. Kolejną kompetycją jest samokontrola, a więc radzenie sobie z własnymi emocjami, a także w razie potrzeby ich przekształcanie. Dzięki wysokiej samokontroli możemy przekształcić paraliżujący strach w uczucie dające nam siłę do poprawy i skuteczniejszego działania.

  W stosunku do innych także używamy inteligencji emocjonalnej. Wykonując test eq dowiemy się, więc także, jakie są nasze zachowania w stosunku do innych osób. W relacjach z innymi bardzo ważna jest empatia, czyli krótko mówiąc rozumienie innych. Nie mniej ważna jest asertywność – umiejętność powiedzenia „nie” i wyrażanie własnego zdania, co często przydaje się w relacjach z pracodawcą. Inną kompetencją społeczną jest perswazja, czyli umiejętność przekonania innych osób do swojego zdania lub wywołanie i nich określonego zachowania, jest to kluczowa umiejętność w wielu zawodach. Przywództwo jest kolejną umiejętnością, która charakteryzuje osoby z wysokim ilorazem inteligencji, tak samo jak współpraca, która pomaga budować więzi z innymi osobami. Im wyższa inteligencja emocjonalna, tym lepszy jest także nasz stosunek do pewnych zadań i działań, te cechy określane są jako kompetencje prakseologiczne, są nimi motywacja, zdolności adaptacyjne oraz sumienność.

 • Jakie są wady wysokiego ilorazu inteligencji emocjonalnej? Nie ma ich, ponieważ umiejętność kontrolowania swoich emocji, a także radzenie sobie z emocjami innych, przynosi tylko i wyłącznie pozytywne efekty.

  Wykonując test na inteligencję emocjonalną możemy, więc dowiedzieć się naprawdę wiele o nas samych i o naszych relacjach z innymi osobami. Śmiało można też powiedzieć, że im lepszy wynik, tym lepiej odnajdujemy się w naszym życiu. Inteligencja emocjonalna pozwala nam świadomie wykorzystać potencjał, który znajduje się w naszym emocjach. A ten potencjał jest naprawdę ogromny! Samoświadomość, samokontrola czy empatia potrafią zdziałać o wiele więcej niż wysoki wynik testu na iloraz inteligencji! Warto, też pamiętać, że o ile wysoki iloraz inteligencji ma znaczenie, ale zazwyczaj tylko, jeżeli mowa o nim w terminach naukowych czy w pracy, to w codziennym życiu nie przydaje się za bardzo. W końcu, w codziennym życiu i w kontaktach z innymi osobami nie używamy inteligencji poznawczej, która opiera się na tym, czego nauczyliśmy się w szkole czy wyczytaliśmy w książkach. W codziennym życiu o wiele ważniejsza jest inteligencja emocjonalna! Wiele osób daje ponieść się emocjom, to one kierują nimi, podczas gdy powinno to działać inaczej – to my powinniśmy kierować swoimi emocjami, tak aby korzystać z najlepszych aspektów życia.

  Czy warto wykonać test inteligencji emocjonalnej? Na pewno tak, zwłaszcza teraz, kiedy bez problemów w kilka minut taki test można wykonać w domowym zaciszu i nie potrzeba na niego wiele czasu. Taki test pomaga nam naprawdę zrozumieć samych siebie, co jest ważnym elementem, który pomaga nam osiągać lepsze wyniki. A co jeżeli wynik testu nie jest satysfakcjonujący dla nas ? Można nad tym popracować, dzięki odpowiednim ćwiczeniom i kontrolowaniu swojego stanu emocjonalnego. Dobrym rozwiązaniem jest podjąć kroki, mające na celu poprawienie wyniki, jakie ukazał nam ten test psychologiczny. Z czasem zauważymy znaczna poprawę, która będzie miała pozytywne skutki w naszym życiu prywatnym jak i w życiu zawodowy.

 • Izabela Maciuszkowska Agent ubezpieczeniowy, 39 lat "Test pomógł mi w mojej pracy – cały czas mam kontakt z ludźmi, dzięki niemu dowiedziałam się jakie są moje wady i zalety!"

  Tomasz Notrowski Mechanik, 26 lat "Na test trafiłem przypadkiem, ale warto go wypełnić. Dowiedziałem się czegoś więcej na swój temat i wiem nad jakimi sprawami muszę jeszcze popracować."

  Andrzej Kurczyk Kierowca, 52 lata "Test inteligencji emocjonalnej jest naprawdę prosty i szybki. Polecam każdemu, kto chciałby poznać swój wynik!"

  Klaudia Rutkowska Studentka, 19 lat "Przed podjęciem decyzji o złożenie dokumentów na studia, nie byłam do końca zdecydowana nad kierunkiem. Dzięki temu prostemu testowi, odkryłam moje mocne strony i wybrałam odpowiedni kierunek! "

  Krzysztof Bednerczyk Architekt, 45 lat "Myślę, że ten test jest naprawdę trafny. Dobrze go wykonać jeżeli często pracujemy z ludźmi lub po prostu z ciekawości, jak zrobiłem to ja. Szczerze polecam!"

  Maja Sopczak Sprzedawca, 32 lata "Test jest szybki, pytania proste, ale pokazują całą prawdę o naszej inteligencji emocjonalnej – dla mnie to była ważna w pracy kwestia. Poleciłam go także znajomym."

  Mariusz Kowalczyk Instruktor prawa jazdy, 41 lat "Na test trafiłem przypadkiem, zainteresowany tematem inteligencji emocjonalnej. Bardzo fajny i szybki do rozwiązania – poznałem swój wynik w kilka chwil."

  Ewa Młynarska – Jastrzębska Gospodyni domowa, 26 lat "Jestem mamą dwóch smyków i myślę nad założeniem własnej działalności. Test inteligencji emocjonalnej pomógł mi upewnić się w tej decyzji. Namówiłam także męża, aby go wypełnił!"